Skuteczne urządzenia do stylizacji włosów. Poznaj wszystkie!

0
985
urządzenia do stylizacji włosów
fot. Pexels.com

Stylizacja włosów to nie lada wyzwanie nawet dla kobiet szczególnie wprawionych w tym boju. Ułożenie idealnej fryzury zajmuje ogrom czasu, a i tak efekt bywa niezadowalający. W konsekwencji decydujemy się na wizytę u fryzjera, dodatkowo obciążając nasz budżet. Na szczęście istnieje kilka skutecznych urządzeń, które pomogą Ci stworzyć fryzurę marzeń nie wychodząc z domu.

Dobra suszarka do włosów to absolutna podstawa

Ciężko wyobrazić sobie współczesną łazienkę bez suszarki do włosów. To proste w obsłudze intuicyjne urządzenie wykorzystujemy niemal po każdej kąpieli. W praktyce jednak chodzi o coś więcej! Podczas suszenia włosów możemy nadać im właściwą objętość oraz ułożyć pożądaną fryzurę. I tutaj pojawiają się schody, bo najzwyczajniejsza suszarka do włosów może nie spełnić swojej funkcji, a wszystko przez ładunki elektryczne!

Działanie klasycznych suszarek opiera się na kierowaniu ciepłego nawiewu powietrza w stronę naszych włosów. Efekt? Suche włosy! Jest tu jednak jedno „ale”. Nawiew gorącego powietrza generuje ładunki elektryczne, co prowadzi do elektryzowania się włosów i w konsekwencji do ich matowienia. Takie włosy są wyjątkowo trudne w stylizacji i są nieprzyjemne w dotyku. Przesuszona skóra może też doprowadzić do łupieżu lub wypadania włosów.

No dobrze, ale co w takim wypadku możemy zrobić? Najlepiej będzie zainwestować w suszarkę z jonizacją, z której będziemy mogli korzystać nie ruszając się z biurowego fotela.

urządzenia do stylizacji włosów
fot. Pexels.com

Suszarka do włosów z jonizacją – co to jest?

To urządzenie do stylizacji włosów, które posiada wbudowaną funkcję neutralizowania tzw. kationów odpowiedzialnych za elektryzowanie się włosów. Dzięki temu po wysuszeniu włosy nabierają odpowiedniego blasku, nie są szorstkie i matowe, a także dużo łatwiej je ułożyć w wymarzoną fryzurę.

Oczywiście na rynku znajdziemy także inne modele suszarek, jak na przykład suszarki z zimnym nawiewem, wpływające bardzo korzystnie na wygląd i zdrowie naszych włosów. Istnieją też modele łączące zimny nawiew z jonizacją i wieloma innymi funkcjami – każda kobieta znajdzie w tym zakresie coś dla siebie!

Sprawdź:

Życie bez prostownicy wcale nie takie proste!

Utrzymanie lśniących, prostych włosów nie należy do łatwych zadań. Urządzeniem, które szybko i skutecznie rozwiąże wszelkie związane z tym problemy, jest popularna prostownica.

Funkcjonalność prostownicy i jej intuicyjność obsługi, sprawia, że możesz używać jej na co dzień. Jak to działa? Nic trudnego! Wystarczy przeciągnąć włosy pomiędzy dwiema nagrzanymi płytkami, a wysoka temperatura zrobi resztę za Ciebie.

Pamiętaj jednak, że zbyt wysoka temperatura może zniszczyć Twoje włosy. Dlatego najlepiej zrobisz, inwestując w dobrej jakości sprzęt, wykonany z porządnych materiałów.

Sprawdź:

urządzenia do stylizacji włosów
fot. Pexels.com

Lokówki do włosów – ogromny wybór

Jeśli marzą Ci się zakręcone loki, najlepszy efekt uzyskasz dzięki lokówce! W zaledwie chwilę możesz całkowicie zmienić swoją fryzurę, aby cieszyć się grubymi lub drobnymi lokami. Na efekt końcowy naszych stylizacyjnych zmagań wpływa jednak jakość wykorzystywanego urządzenia. Typów lokówek jest kilkanaście – każda z nich oferuje nieco inne możliwości.

Sprawdź:

Najczęściej wykorzystywane typy lokówek to:

  • lokówka tradycyjna, czyli najprostszy i najczęściej spotkany typ lokówki wyposażony wałek o grubości od 1,5 do 3,8 cm. Wyglądem przypomina szczypce, którymi przytrzymuje się włosy podczas układania fryzury.
  • lokówka stożkowa – ten typ lokówki różni się od tradycyjnej wałkiem w kształcie stożka. Jest on nieco grubszy, dzięki czemu łatwiej nam uzyskać efekt tzw. grubych loków. Nie zastaniemy tu też klasycznych szczypców, co znacząco zwiększa możliwości podczas stylizacji włosów.
  • lokówka automatyczna – jeden z najbardziej funkcjonalnych typów lokówek, pozwalających na komfortowe nawijanie włosów na wałek. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób możemy stworzyć interesujący nas kształt loków na całej głowie. Nie musimy się też obawiać potencjalnych oparzeń dłoni, bo wałek znajduje się w środku konstrukcji lokówki.
  • lokówka wielofunkcyjna – najbardziej wszechstronny typ lokówki zawierający w sobie kilka-kilkanaście wymiennych końcówek, pozwalających na stworzenie różnorodnych stylizacji. Co więcej, większość dostępnych na rynku modeli sprzedawana jest w zestawie z suszarką i szczotką modelującą do tworzenia loków oraz fal.

Warto inwestować w pielęgnację włosów, bo podobnie jak w przypadku zdrowego ciała czy skóry twarzy, są one naszą wizytówką!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here