Ranking najlepszych prostownic do włosów do 200 złotych

0
1407
prostownice do włosów do 200 zł
fot. Unsplash.com

Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli prostownic drastycznie różniących się ceną w zależności od ilości zaimplementowanych funkcji, marki oraz jakości materiałów. Na szczęście, nie musisz wydawać bajońskich sum, aby kupić prostownicę do włosów spełniającą wszystkie najważniejsze kryteria tego urządzenia. Na ten cel wystarczy Ci już zaledwie 200 złotych! Zapraszamy do lektury!

Na co zwracać uwagę?

W przypadku droższych modeli prostownic do włosów zazwyczaj mamy do czynienia z lepszej jakości płytkami, na przykład tytanowymi bądź diamentowymi. W tak zwanej średniej półce będą to najczęściej mieszanki ceramiczne, a w najniższej – płytki teflonowe.

Ten wybór wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo naszych włosów. Teflon jest tani, ale i podatny na uszkodzenia, więc z pewnością nie zapewni całkowitej ochrony Twoim włosom. W kwocie do 200 złotych znajdziesz jednak sporo konstrukcji z płytkami ceramicznymi.

Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku lokówek (sprawdź ranking najlepszych lokówek do włosów) do 200 zł, 300 zł, 400 zł i 1000 zł, suszarek (sprawdź ranking najlepszych suszarek do włosów) do 200 zł, 300 zł, 400 zł i 1000 zł czy szczotek do włosów (sprawdź ranking najlepszych szczotek do włosów) do 50 zł, 100 zł, 200 zł, 500 zł, dobrej jakości sprzęt determinuje efekt końcowy naszej stylizacji.

Dobra prostownica do włosów (sprawdź ranking najlepszych prostownic do włosów) na przykład do 300 zł, 500 zł, 1000 zł, to też doskonały prezent dla mamy, siostry czy partnerki, podobnie jak roller do masażu twarzy, roller do masażu ciała czy mata do akupresury. Przejdźmy jednak do konkretów i przedstawmy kilka najlepszych prostownic do włosów w kwocie do 200 złotych.

REMINGTON S8500 Shine Therapy – najtańszy, ale niezły wybór

Prostownica do włosów REMINGTON S8500 Shine Therapy to urządzenie do stylizacji włosów wyjątkowo tanie, ale i funkcjonalne. Możecie je kupić już za około 120 złotych. Czym się wyróżnia?

Znajdziesz tu powłokę ceramiczną, o której wspominaliśmy kilka akapitów wyżej. Zagwarantuje ona Twoim włosom bezpieczeństwo i sprawi, że po prostowaniu, włosy wciąż będą gładkie i lśniące. Ceramiczna powłoka została dodatkowo wzbogacona o mikroodżywki z Marokańskim Olejem Arganowym z witaminą E, dzięki czemu nie tylko stworzysz piękną fryzurę, ale także odżywisz swoje włosy.

Model od Remingtona nie zawiera niestety funkcji jonizacji, więc musicie być przygotowani na pewne problemy z elektryzowaniem się włosów. Z drugiej strony, mamy ogromny wybór w regulacji temperatury – aż 9 trybów! Sama prostownica nagrzewa się też bardzo szybko (do 15 sekund).

Babyliss Smooth Finish 230 ST250E – lepsza, ale droższa alternatywa

Za kwotę równych 200 złotych możemy zdecydować się na zakup prostownicy do włosów Babyliss Smooth Finish 230 ST250E. W tej cenie dostaniemy porządną konstrukcję z płytkami tytanowo-ceramicznymi, nagrzewającymi się do temperatury 230°C. Dzięki temu bez problemu rozprostujesz nawet bardzo skręcone, grube włosy. Tytanowo-ceramiczna powłoka płytek zapewni im także całkowite bezpieczeństwo – nie ma tu mowy o złamanych czy uszkodzonych włosach!

prostownice do włosów do 200 zł
fot. Pixabay.com

Producent zadbał też o 3 podstawowe tryby regulacji temperatury – 180°C, 200°C i 230°C. Każde z nich powinno być stosowane w zależności od rodzaju włosów i efektów, jakie chcemy osiągnąć. W tym modelu zabrakło (niestety!) funkcji jonizującej, więc po ułożeniu fryzury spodziewaj się efektu naelektryzowania włosów.

Remington Curl & Straight Confidence – jeszcze jedna świetna propozycja

Powróćmy jeszcze na chwilę do marki Remington, ale tym razem skupmy się na modelu Curl & Straight Confidence, który kupimy za niecałe 200 złotych. Podobnie jak w przypadku pozostałych prostownic w tym segmencie cenowym raczej nie możemy spodziewać się tzw. funkcji jonizującej, a więc nie rozwiążemy w tej sposób problemów z naelektryzowanymi włosami. W zamian dostaniemy jednak kilka innych usprawnień.

Remington Curl & Straight Confidence to prostownica do włosów, której płytki pokryto powłoką ceramiczną. Zaimplementowano tutaj także tryb regulacji temperatury (do 230°C) oraz automatyczną funkcję wyłączenia urządzenia po 60 minutach bezczynności.

Co więcej, dzięki elastycznej konstrukcji płytek prostownica ta może także służyć jako lokówka. To wszystko sprawia, że za pomocą jednego urządzenia jesteś w stanie stworzyć fryzurę swoim marzeń i zachwycić wszystkich swoją wyjątkową stylizacją.

prostownice do włosów do 200 zł
fot. Pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here