Rollery do twarzy – jaki wybrać?

0
1023
rollery do twarzy
fot. Pexels.com"

Wybór odpowiedniego rollera do twarzy może przyprawić o zawroty głowy. Na rynku znajdziemy bowiem dziesiątki modeli różniących się od siebie w większym bądź mniejszym stopniu. Na szczęście, jeśli poznamy kilka podstawowych zależności, którymi należy się kierować podczas podejmowania ostatecznej decyzji, gruntowny research nie będzie aż tak potrzebny.

Co determinuje jakość i cenę?

W poprzednim artykule poświęciliśmy trochę miejsca na opisanie korzyści płynących z posiadania rollera do twarzy. Jeśli więc jesteś po lekturze naszego tekstu, to wiesz już, że roller do twarzy jest świetnym uzupełnieniem dla innych zabiegów kosmetycznych.

Masaż naturalnym kamieniem w kształcie wałeczka skutecznie likwiduje cienie pod oczami, łagodzi opuchlizny, relaksuje i odpręża skórę. To też świetna recepta na zmarszczki i zdrową cerę.

Na cenę i jakość rollera do twarzy wpływa przede wszystkim rodzaj kamienia. Panuje tutaj zasada: im rzadszy kamień, tym wyższa cena.

Na rynku znajdziemy przede wszystkim rollery z nefrytami, kwarcami, jaspisami, ametystami, obsydianami i jadeitami. Zanim przystąpisz do zakupu – sprawdź jakie właściwości ma Twój wybrany kamień! Oto kilka przykładów.

Nefryty – czym są i jakie mają właściwości?

Nefryty to wyjątkowe kamienie o niezwykłej urodzie. Od tysięcy lat przypisuje im się lecznicze zdolności, wierząc, że jego bliskość wpływa pozytywnie na funkcjonowanie nerek. Powszechnie uważa się także, że nefryty mogą łagodzić bóle migrenowe i problemy z oczami. Sprawdzą się też doskonale przy problemach z krążeniem oraz bólach mięśni, wywołanych intensywnym treningiem. Taki masaż możemy połączyć z masażem przy pomocy klasycznego rollera lub maty do akupresury, choć zarówno w przypadku maty jak i rollera do masażu powinniśmy najpierw zrobić gruntowny research.

Nefryt od zawsze uważany był za kamień wzmacniający siłę, chroniąc tym samym użytkownika przed niebezpiecznymi chorobami. Sprawdzi się też świetnie jako amulet redukujący stres (sprawdź skuteczne sposoby na stres) i przynoszący szczęście. Nefryt jest kamieniem harmonii – to wybór dedykowany osobom potrzebującym spokoju i relaksu.

rollery do twarzy
fot. Pexels.com”

Nefryty są jednymi z najpopularniejszych kamieni wykorzystywanych do produkcji biżuterii. Nadają one właścicielowi niesamowitej elegancji. Są też symbolem mądrości, odwagi i nieśmiertelności.

Jeśli więc utożsamiasz się z właściwościami nefrytu i chcesz, by znalazł się na Twoim rollerze do masażu twarzy, to na rynku znajdziesz sporo przystępnych cenowo ofert.

Jadeit – najpopularniejszy wybór

Kamieniem najczęściej stosowanym w rollerach do masażu twarzy jest jadeit. Ten piekielnie zielony kamień już w czasach starożytnych uważany był za wyjątkowo cenny. Ba! Wierzono nawet w jego świętość i magiczne moce, pozwalające kontaktować się ze światem metafizycznym. Jadeit oprócz swojej klasycznie zielonej barwy przybiera także często kolor lawendowy.

Jadeit miał zapewniać szczęście. To kamień fortuny, zapewniający władzę i pieniądze. Poleca się go przede wszystkim osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa i mięśni – możesz się nim rollować siedząc w wygodnym fotelu biurowym, choć warto tu od razu zaznaczyć, że wybór odpowiedniego fotela (sprawdź modele do 500 zł, 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł) wcale nie jest prosty. Jadeit jest też kamieniem urodzaju – powszechnie uważa się, że jego noszenie może mieć pozytywny wpływ w leczeniu niepłodności.

Ten zielony kamień wykorzystuje się też w łagodzeniu skutków grypy oraz leczeniu przeziębienia. Jego zastosowanie jest naprawdę szerokie stąd tak chętnie umieszcza się go w rollerach do masażu twarzy, na którą działa przede wszystkim antyzmarszczkowo i odświeżająco.

Ametyst – kamień mędrców

Ametyst jest kamieniem szlachetnym, wyjątkowym ze względu na swoją fioletowo-purpurową barwę. Od starożytności był chwalony za swoje lecznicze i relaksacyjne zdolności. Uważano go za kamień mędrców i kamień trzeźwości, który otacza właściciela harmonią i równowagą. Pomagał on pozbyć się negatywnych myśli, ułatwiał zasypianie i gwarantował przepływ pozytywnej energii.

Ametyst przydawał się w pracach kreatywnych, wymagających ciągłego myślenia i kombinowania. Miał mieć właściwości ściśle powiązane ze zdobywaniem wiedzy i nowych umiejętności. Pomagał też w rozwiązywaniu konfliktów i problemów osobistych.

A jak ametyst wpływa na zdrowie naszej cery? Cóż, według medycyny niekonwencjonalnej usuwa napięcie mięśniowe i rozluźnia skórę. Poprawia wydolność układu krążenia, zwiększając ukrwienie tkanek i polepszając ogólną kondycję skóry. Łagodzi też bóle i redukuje opuchlizny. I przede wszystkim – jest przepiękny!

rollery do twarzy
fot. Pexels.com”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here