Poznaj najlepsze szampony przeciw wypadaniu włosów!

0
979
szampon przeciw wypadaniu włosów
fot. Pexels.com

Znasz to bolesne uczucie, gdy przeglądając się w lustrze dostrzegasz poszerzające się zakola? Albo gdy czesząc się przed wyjściem zostawiasz na szczotce większość swoich włosów? To mogą być pierwsze oznaki łysienia, które jednak wcale nie musi być nieodwracalne. Poznaj szampony, które pomogą Twoim włosom odrodzić się na nowo!

Czemu łysieję?

Powodów przez które tracimy włosy jest mnóstwo. Większość z nich jest raczej odwracalna, ale najpierw należy zdiagnozować, co tak naprawdę nam dolega. Wypadanie włosów może być spowodowane:

  • brakiem witamin, stresem,
  • chorobami skóry (np. łupieżem – sprawdź najlepsze szampony przeciwłupieżowe)
  • chorobami układu pokarmowego,
  • niewłaściwą pielęgnacją,
  • cukrzycą,
  • zaburzeniami krążenia,
  • alergiami,
  • czynnikami genetycznymi.

Przez utratę włosów zarówno kobiety jak i mężczyźni czują się mniej atrakcyjni. Takie osoby łatwo wpadają w kompleksy i trudniej im funkcjonować. Warto jednak podjąć walkę z wypadaniem włosów i próbować temu procesowi przeciwdziałać. Dobrą decyzją może być wizyta u trychologa, który dokładnie zbada naszą skórę i poda klasyfikację rodzaju łysienia.

Szampon przeciw wypadaniu włosów skutecznym remedium?

Metod na walkę z wypadaniem włosów jest wiele. Na rynku istnieje mnóstwo akcesoriów do pielęgnacji włosów i skóry które mogą pomóc. Warto też rozważyć wymianę urządzeń do stylizacji włosów na modele z wyższej półki – mowa o lokówkach, szczotkach do włosów, prostownicach czy suszarkach. Nie bez znaczenia będą też relaksacyjne techniki jako skuteczne sposoby na stres. W tym wypadku świetnie nadadzą się akcesoria do kąpieli, aromaterapia oraz zadbanie o dobry sen.

Specjaliści na początek polecają tzw. wcierki na porost włosów i stosowanie suplementów, by uzupełnić brakujące witaminy. Popularne są również maseczki na włosy i ich olejowanie olejami naturalnymi.

Większość z nas jednak na początku kuracji postanawia zmienić szampon – i jest to krok w jak najbardziej dobrą stronę. Popularne marki szamponów zazwyczaj nafaszerowane są chemią, która sprawia, że mocniej się pienią, nadając włosom blasku i dużej objętości. Niestety, w parze z tym idą dość poważne konsekwencje, bowiem składniki odpowiedzialne za efekt „pienienia” blokują wydzielanie potu i łoju na skórze, przez co łatwo nabawić się trudnych do wyleczenia chorób.

szampon przeciw wypadaniu włosów
fot. Pexels.com

Jeśli już zmagasz się z wypadaniem włosów, lepiej nie dokładać im więcej problemów i zainwestować w szampon składający się z wyłącznie naturalnych składników, jak pokrzywa, witamina A, czarna rzepa albo skrzyp polny. Powinny one pobudzić mieszki włosowe do wypuszczenia nowych włosów.

Nie zawsze jest to skuteczny sposób, ale od czegoś trzeba zacząć. Ważne jest, aby nie sugerować się nazwą szamponu, tylko sprawdzać jego skład i na tej podstawie podejmować decyzję o ewentualnym zakupie.

Dwa przykłady dobrych szamponów przeciw wypadaniu włosów

Yves Rocher

Poszukiwania warto rozpocząć od szamponu stymulującego przeciw wypadaniu włosów marki Yves Rocher. Składa się on z wyłącznie naturalnych składników, takich jak ekstrakt z białego łubinu oraz fruktanów agawy. Jest on bardzo delikatny i nie podrażnia skóry.

Ekstrakt z białego łubinu oczyszcza, nawilża i dotlenia skórę, dzięki czemu proces wypadania włosów zostaje stopniowo zahamowany. Oczywiście, pod warunkiem, że powodem łysienia jest alergia bądź jedna z chorób skóry. W przypadku czynników genetycznych, niestety, każdy szampon będzie bezradny. Nie oznacza to jednak, że jesteś skazany(a) na łysinę do końca życia. Istnieją bowiem stosunkowo tanie operacje przeszczepu włosów, które stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród młodych osób.

Fruktany z agawy z kolei bezpośrednio oddziałują na samą skórę głowy, dzięki czemu odżywiają cebulki i pobudzają wzrost nowych włosów.

szampon przeciw wypadaniu włosów
fot. Pexels.com

Hair Medic Zestaw – potężna kuracja na potężne problemy

Jeśli zależy Ci na szybkim i efektownym działaniu, warto pochylić się nad propozycją Hair Medic Zestaw – czyli połączeniu intensywnego Serum z szamponem RS.

Zestaw dedykowany jest osobom zmagającym się zarówno z utratą włosów, jak i problemami skóry. Wolne od hormonów i sztucznych składników Serum działa na tyle intensywnie, że szybko usuwa łupież i reaktywuje cebulki włosowe. W połączeniu z Hair Medic Szamponem RS (produktem w 100% organicznym) jest to zestaw  praktycznie pozbawiony wad.

O jego skuteczności świadczą setki pozytywnych opinii, a także niesamowite efekty kuracji u ponad 90% konsumentów. Co prawda, nie jest to produkt najtańszy (koszt to około 550 złotych), ale dla zdrowej skóry i silnych włosów, warto spróbować!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here