Ranking najlepszych prostownic na rynku. Czy cena równa się jakość?

0
1508
ranking najlepszych prostownic do włosów
fot. Pexels.com

Stworzenie wymarzonej fryzury wymaga czasu i odpowiednich urządzeń do stylizacji włosów. Oczywiście, możemy po pomoc udać się do profesjonalisty, który za sporą opłatą rozwiąże nasze stylizacyjne problemy. Na szczęście istnieje skuteczna alternatywa w postaci inwestycji w domowe urządzenia do stylizacji włosów, w tym w prostownicę – bohaterkę niniejszego artykułu.

Czym jest prostownica?

Prostownica jest urządzeniem wyjątkowo prostym i intuicyjnym w obsłudze. Jej zadaniem pomoc w stworzeniu fryzury z włosów każdej długości. Jak to wygląda? Po prostu przeciągasz włosy pomiędzy rozgrzanymi płytkami i prostujesz pojedyncze pasma aż do uzyskania wymarzonego efektu.

Taki proces wymaga jednak właściwego przygotowania. Przed prostowaniem zaleca się mycie włosów, a następnie ich rozczesanie, tak aby były jak najbardziej gładkie. Dopiero po ich wysuszeniu możemy chwycić w dłoń prostownicę. Od tej zasady są jednak wyjątki, bo na rynku znajdziecie także modele prostownic, których można używać także na wilgotnych włosach.

Generalnie, w zależności od rodzaju i grubości włosów wybór prostownicy będzie się różnić. Do włosów krótkich raczej nie zastosujemy prostownic szerokich, ale tzw. miniprostownice. Przy zakupie warto też zwracać uwagę na rodzaj płytek, których użyto w konstrukcji prostownicy – ma to kluczowy wpływ na potencjalne ryzyko uszkodzenia włosów.

Najlepsze prostownice na rynku? Poznaj kilka przykładów

Trudno wyobrazić sobie piękną fryzurę bez urządzeń do stylizacji włosów, takich jak: lokówki, suszarki do włosów, szczotki do włosów czy prostownice. Ceny tych urządzeń wahają się od 100 złotych do nawet ponad 2000 złotych.

W tym artykule skupimy się wyłącznie na najlepszych modelach, nie zwracając zbytniej uwagi na cenę. Gotowi? Zaczynajmy!

Dyson Corrale – zawrotna cena, zawrotna jakość

Firma Dyson od lat króluje na rynku akcesoriów do stylizacji włosów, a opinie klientów nie pozostawiają złudzeń – wraz z bardzo wysoką ceną (ponad 2000 złotych!) i idzie bardzo wysoka jakość. Oczywiście, wysoka cena nie świadczy o niczym szczególnym, dlatego przyjrzyjmy się, co takiego zaoferował Dyson w prostownicy Corrale.

Na pierwszy rzut oka rzuca się niesamowity, elegancki a zarazem nieco futurystyczny design. Powiązane jest to zapewne z tytanową powłoką płytek, która nadaje prostownicy wyjątkowego wyglądu, a przy tym skutecznie zabezpiecza nasze włosy przed potencjalnym zniszczeniem.

ranking najlepszych prostownic do włosów
fot. Pexels.com

Jest to model bezprzewodowy. Prostownicę Dyson Corrale naładujecie przy pomocy stacji ładującej lub przewodu magnetycznego w 70 minut. Czas pracy tego urządzenia bez ładowania wynosi około 30 minut (to i tak sporo!).

Szerokie na 45 mm płytki pozwolą wyprostować nawet najgrubsze i najdłuższe włosy w zaledwie kilka chwil. Co więcej, płytki są w pełni elastyczne, więc idealnie dopasują się do poszczególnych pasm włosów i umożliwią Wam precyzyjną stylizację.

W prostownicy Dyson Corrale zastosowano również ekran OLED, pokazujący użytkownikowi poziom temperatury oraz stan naładowania baterii. Kupując ten model w zestawie dostaniecie także stację ładującą, termoochronne etui (do wykorzystania w czasie podróży) oraz magnetyczny kabel ładujący.

Największym minusem tej prostownicy jest brak funkcji jonizacji, co naraża Wasze włosy na elektryzowanie i tym samym matowienie i niszczenie. W tak kosmicznie wysokiej cenie wspomniana funkcja powinna być standardem, a jednak nie jest.

BaByliss 9000RU – nieco tańsza, lecz wciąż świetna propozycja

W kwocie za około 1400 złotych możemy zdecydować się na alternatywę w postaci BaByliss 9000 RU – prostownicy, która zagwarantuje Ci efektywne i precyzyjne prostowanie włosów w zaledwie kilka chwil.

Producent zdecydował się w tym przypadku na zastosowanie mechanicznej regulacji temperatury i technologii Micro Heating Matrix, umożliwiającej bardzo szybkie nagrzewanie i właściwe rozprowadzane ciepła po konstrukcji.

Korzystać z prostownicy możemy w sposób klasyczny, tj. przewodowy oraz bezprzewodowy. Czas pracy bez kabla wynosi w tym przypadku około 30 minut, a czas ładowania około 3 godzin. Ceramiczna powłoka płytek skutecznie zabezpieczy Twoje włosy przed potencjalnym zniszczeniem. Dzięki BaByliss 9000 RU wyprostujesz każdy rodzaj włosów bez względu na ich długość czy grubość.

ranking najlepszych prostownic do włosów
fot. Pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here