Ranking najlepszych szczotek do włosów do 500 zł

0
943
najlepsze szczotki do włosów do 500 zł
fot. Unsplash.com

Ułożenie idealnej fryzury nie jest możliwe bez inwestycji w urządzenia służące do ich stylizacji. Nieodzowną częścią tego procesu jest też przedmiot najprostszy, a przy tym niesamowicie istotny, czyli szczotka do włosów. Na rynku znajdziemy propozycje szczotek do włosów w cenach wahających się od kilkunastu do kilkuset złotych. W tym artykule skupimy się modelach wysokobudżetowych do 500 złotych. Zapraszamy!

Szczotka do włosów i nic więcej?

Niestety nie, szczotka do włosów (sprawdź ranking najlepszych szczotek do włosów) to jedynie jedna z kilku rzeczy, jakich będziesz potrzebować, aby ułożyć fryzurę swoich marzeń. Oprócz droższych modeli znajdziesz znacznie tańsze propozycje do 50 zł, 100 zł, 200 zł.

Przydadzą Ci się również inne urządzenia do stylizacji włosów, jak na przykład suszarki do włosów (sprawdź ranking najlepszych suszarek) do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 1000 zł, lokówki do włosów (sprawdź ranking najlepszych lokówek do włosów) do 200 zł, 300 zł, 400 zł, 1000 zł, prostownice do włosów (sprawdź ranking najlepszych prostownic do włosów) do 200 zł, 300 zł, 500 zł, 1000 zł.

Olivia Garden Ceramic Ion (zestaw) – świetny zestaw do modelowania włosów

Przed Wami kapitalny zestaw szczotek do stylizacji fryzury, na którym bazują najlepsze salony fryzjerskie na świecie. Ich cechą charakterystyczną jest odporność na wysoką temperaturę oraz wodę.

Ich główną część pokryto powłoką ceramiczną i jonizowaną szczeciną, co skutecznie chroni włosy przed puszeniem i elektryzowaniem. Główka konstrukcji została zaś wykonana w taki sposób, aby eliminować osadzanie się na niej kurzu.

Szczotki Olivia Garden Ceramic Ion są charakteryzują się również wyjątkową ergonomią. Są lekkie i poręczne – idealnie dopasowują się do kształtu dłoni, co znacząco ułatwia proces układania fryzury.

W zestawie znajdziemy 4 szczotki o średnicach: 35 mm, 45 mm oraz 55 mm – dopasowane do każdej długości i grubości włosów.

najlepsze szczotki do włosów do 500 zł
fot. Unsplash.com

Mason Pearson Handy Bristle – luksus na pierwszym miejscu

Marki Mason Pearson nie trzeba nikomu przedstawiać. To w końcu jakość sama w sobie, na którą pozwolić mogą sobie tylko nieliczni. Ceny szczotek do włosów od tego producenta wahają się od 400 złotych do nawet ponad 800 złotych.

Model Handy Bristle to model unikatowy, wykonany z najwyższej jakości materiałów. W skład konstrukcji wchodzi m.in. ręcznie wykonana gumowa i pneumatyczna poduszka, umożliwiające błyskawiczne i efektywnie rozczesywanie włosów. Według specyfikacji producenta, szczotka ta dedykowana jest głównie włosom cienkim i krótkim.

Zastosowano tu najwyższej jakości 100% naturalne włosie z dzika, które ułatwia m.in. rozprowadzane olejków pielęgnacyjnych po powierzchni włosów. Ręcznie polerowana rączka doskonale dopasowuje się do kształtu dłoni, przez co nie zmęczy nas nawet wyjątkowo czasochłonna stylizacja. W zestawie znajdziemy również drugą szczoteczkę przeznaczoną do czyszczenia włosia.

Wymiary szczotki Mason Pearson Handy Bristle:

  • długość 216 mm
  • długość główki szczotki 110 mm
  • szerokość 64 mm

Model ten kupicie za około 490 złotych.

MASON PEARSON Brush Popular BN1 Large – coś dla grubych włosów

Poprzedni model od Mason Pearson dedykowany był głównie włosom cienkim i krótkim, ale co z włosami o grubszej strukturze? W ofercie producenta znajdziemy też egzemplarze szczotek do włosów przeznaczone właśnie dla nich – wśród nich jest MASON PEARSON Brush Popular BN1 Largem, dostępny na rynku za około 480 złotych.

W tym wypadku zastosowano naturalne włosie z dzika i nylonu, dzięki czemu szczotka jest wyjątkowo miękka i świetnie poradzi sobie z nawet najbardziej zaplątanymi kosmykami włosów. Co więcej, dzięki niej możemy z łatwością rozprowadzić po powierzchni włosów naturalną warstwę tłuszczu skórnego, dzięki czemu nasze włosy staną się bardziej elastycznie i znacznie wytrzymalsze.

Rączkę wykonano z octanu celulozy akrylu – świetnie leży w dłoni. W zestawie znajdziemy też drugą szczotkę do czyszczenia włosia. To doskonały model, zachwycający elegancją i wyborną jakością. Szczotek tego typu używa się w najlepszych salonach fryzjerskich na całym świecie. Decydując się na zakup, któregoś z modeli od Mason Pearson prawdopodobnie sprawisz, że już nigdy więcej nie będziesz chciała użyć innej szczotki do włosów.

najlepsze szczotki do włosów do 500 zł
fot. Unsplash.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here