Rollery do twarzy – czemu warto kupić?

0
982
roller do masażu twarzy
fot. Pexels.com

Rollery do twarzy pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, ale dość szybko zyskały na popularności. Powód? Wysoka skuteczność i zadowoleni klienci. Jest to coraz chętniej wybierana forma pielęgnacji twarzy, która nie wymaga dużego nakładu finansowego.

Czym w ogóle jest roller do twarzy?

Słysząc słowo „roller” najczęściej kierujemy myśli w stronę rollerów, służących do malowania ścian czy też rollerów do masażu ciała po wyczerpującym treningu, pełniących podobną funkcję do mat do akupresury. Roller do twarzy brzmi z kolei dość zagadkowo i zapewne dla wielu osób jego istnienie wciąż jest okryte tajemnicą.

Roller do twarzy to nic innego jak prosta konstrukcja łącząca tzw. wałeczek (najczęściej wykonany z kamienia naturalnego) z rączką (wykonaną z kamienia i stali lub akrylu). Do czego służy? Jak sama nazwa wskazuje do masażu twarzy, choć nie tylko, bo można nim masować również inne części ciała, np. siedząc w wygodnym, biurowym fotelu (sprawdź modele do 500 zł, 1000 zł, 1500 zł oraz 2000 zł).

Dzięki naturalnym właściwościom stosowanych w rollerach kamieni, masaż twarzy przynosi szereg zdumiewających korzyści dla naszej cery. Po pierwsze, chłód wydzielany przez kamień poprawia krążenie krwi, redukuje opuchliznę, pozwala pozbyć się cieni pod oczami, a także zamyka pory. Po drugie, masaż takim rollerem rozluźnia mięśnie i likwiduje zmarszczki. To doskonałe uzupełnienie dla zabiegów kosmetycznych i świetny sposób na relaks. Kamień w kształcie wałeczka przed użyciem można schłodzić w lodówce (nigdy nie w zamrażarce!), by zmaksymalizować efekt działania.

Na rynku znajdziemy całe mnóstwo rollerów do twarzy różniących się głównie zainstalowanym w konstrukcji kamieniem. Ceny będą się więc znacząco różnić w zależności od jakości i właściwości kamienia.

Co musisz wiedzieć przed zakupem rollera do twarzy?

Przede wszystkim określ swój budżet i przemyśl, jakich właściwości oczekujesz od wybranego przez siebie kamienia. Średni koszt rollera do twarzy to około kilkudziesięciu złotych, ale rollery z rzadszymi kamieniami, jak np. ametystem, kupisz już za około 200 złotych.

Przed zakupem koniecznie sprawdź:

  • czy kamień jest naturalny,
  • jakiej jakości jest rączka rollera (kamień, stal czy akryl lub plastik?),
  • czy roller posiada stopery,
  • jakiego kamienia użyto? (im rzadszy tym droższy).

Najlepsze rollery do twarzy, za które zapłacicie już pokaźne kwoty, powinny być wykonane w całości z naturalnych kamieni i stali wraz z dołączonymi certyfikatami naturalności. Wałeczki mogą różnić się od siebie kształtem i kolorem (w zależności od rodzaju użytego kamienia), ale nie wpływa to w absolutnie żaden sposób na jakość pielęgnacji.

roller do masażu twarzy
fot. Pexels.com

Prawidłowe użycie rollera do twarzy to podstawa

Większość osób najprawdopodobniej nawet nie zdaje sobie sprawy, że prawidłowe użycie rollera do twarzy wcale nie jest proste. W końcu, co może być trudnego w obsłudze kunsztownego wałeczka, wykonującego podstawowy zakres ruchu do przodu i do tyłu? Cóż, jest kilka kwestii, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Ruch powinien być wykonywany zawsze ze środka twarzy na zewnątrz. Skórę przy oczach i ustach powinniśmy masować delikatnie, tak aby jej nie rozciągnąć. Ruch powinien być jednostajny i spokojny – masaż nie może być wyścigiem na czas.

Roller do twarzy świetnym pomysłem na prezent

Nie oszukujmy się – roller do twarzy to nie tylko doskonałe uzupełnienie zabiegów kosmetycznych i sposób na relaks, ale także znakomicie prezentujący się gadżet. Starannie wykonany roller z oszlifowanym naturalnym kamieniem przyciąga uwagę i wygląda przepięknie.

Poza tym, przyda się każdej osobie – bez względu na wiek czy płeć. W końcu, kto z nas nie chce mieć zdrowej, elastycznej skóry pozbawionej niedoskonałości i zmarszczek? No właśnie! To wszystko sprawia, że roller do twarzy jest wprost idealnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

roller do masażu twarzy
fot. Pexels.com

Najbardziej popularne kamienie używane w rollerach do twarzy to:

  • jadeit,
  • ametyst,
  • nefryt,
  • kwarc,
  • obsydian,
  • jaspis.

Każdy z nich różni się właściwościami, a ich popularność jest czynnikiem decydującym w kontekście ceny. Przed zakupem warto dowiedzieć się więcej o wadach i zaletach poszczególnych kamieni, aby dokonać jak najlepszego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here