Roller do masażu. Czemu warto kupić?

0
1049
roller do masażu
fot. Pexels.com

Rollery do masażu od dłuższego czasu zyskują na popularności. Związane jest to z faktem, że coraz więcej osób cierpi na przewlekłe bóle pleców, mięśni i stawów – a roller to świetny sposób, by taki ból uśmierzyć. Nie oznacza to jednak, że rollery do masażu są dedykowane wyłącznie osobom z różnymi dolegliwościami. To także doskonały sposób na relaks i ujędrnienie ciała.

Zalety posiadania rollera do masażu

Na uśmierzenie bólu istnieje kilka skutecznych metod. Najprostszą są oczywiście środki przeciwbólowe, które jednak obciążają wątrobę i działają stosunkowo krótko. Dużo lepszą alternatywą są maty do akupresury, dzięki którym szybko i komfortowo możemy rozmasować bolące miejsca. Jeszcze inną metodą są rollery do masażu (sprawdź typy rollerów do masażu ciała) wykazujące szereg kluczowych dla zdrowia zalet.

Po pierwsze, rollowanie przyśpiesza regenerację ciała. Jeśli więc jesteś sportowcem i zależy ci na szybszym powrocie do pełnej sprawności fizycznej – koniecznie zainwestuj w roller do masażu (nie zapomnij też o suplementacji!).

roller do masażu
fot. Unsplash.com

Po drugie, rollowanie zmniejsza zarówno ból mięśni, jak i ból stawów czy kręgosłupa. Dzięki swojej uniwersalności i dostępności w różnych wariantach (klasyczny roller, wałek, piłka) z łatwością możemy rozmasować nawet trudno dostępne miejsca naszego ciała.

Po trzecie, rollowanie poprawia krążenie krwi, dzięki czemu organizm szybciej oczyszcza się z wszelkiego rodzaju toksyn, a skóra staje się jędrna i zdrowa.

Co jest lepsze? Roller czy mata?

Cóż, zarówno roller do masażu jak i mata do akupresury mają swoje wady i zalety. Jeśli decydujemy się na zakup maty do akupresury, musimy pamiętać, że taki relaks po prostu boli – no przynajmniej do czasu aż ciało zacznie się rozluźniać. Osoby początkujące lub nadwrażliwe mogą się w tym przypadku szybko zrazić. Wybór maty to też wyższy koszt – dobra mata do akupresury (sprawdź rodzaje mat do akupresury) kosztuje ok. 250 złotych, a roller około 70 złotych.

fot. Pexels.com

Ogromną zaletą maty do akupresury jest szybkość jej działania. Wystarczy położyć się na kilka lub kilkanaście minut, by ból ustąpił, a ciało stało się bardziej mobilne, wiotkie i zrelaksowane. W przypadku rollerów rozmasowanie całego ciała jest bardzo czasochłonne – cały proces zajmuje około godziny.

Z drugiej strony, roller jest mniejszy i łatwiej go ze sobą przenieść czy to w trakcie wyjazdu czy wyprawy na siłownię. Działa też bardziej punktowo, dzięki czemu łatwiej rozmasować nim wszystkie mięśnie.

Roller do masażu dobrym pomysłem na prezent

Nie muszę chyba tłumaczyć, że w dzisiejszych czasach relaks jest podstawą zdrowego funkcjonowania organizmu. Po całym dniu pracy za biurkiem nasze ciało aż błaga o jakąkolwiek aktywność, która mogłaby go pobudzić. Ciężko jednak znaleźć w sobie motywację i siłę do wybrania się na wieczorny trening. Alternatywą dla takich osób może być właśnie roller!

Dzięki rollerowi możesz swobodnie rozmasować swoje ciało oglądając ulubiony film albo słuchając audiobooka. Jeśli masz niezłą koordynację ruchową możesz też w trakcie masażu grać na konsoli lub tablecie, łącząc przyjemne z pożytecznym.

roller do masażu
fot. Pexels.com

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem prezentu, który przyda się każdej osobie – bez względu na jej wiek i dolegliwości, to roller będzie doskonałym pomysłem! Dzięki niemu nie tylko przysłużysz się zdrowiu obdarowywanej osoby, ale także zapewnisz jej niesamowity relaks i kto wie, może w ten sposób zachęcisz ją do zwiększenia aktywności fizycznej? Warto spróbować!

Ćwiczysz na siłowni? Zainwestuj w roller!

Masaż rollerem to nieodzowny element dobrego treningu. Dużo osób zapomina jednak, że równie ważne (albo i ważniejsze) od samej aktywności siłowej jest rozciąganie. Bez rozciągania dużo łatwiej nabawić się kontuzji i znacznie trudniej zregenerować ciało po dużym wysiłku. Równie istotne jest rozmasowanie partii mięśniowych, których używaliśmy w trakcie treningu.

Po wylaniu hektolitrów potu i wyciśnięciu setek kilogramów, warto poświęcić kilkanaście minut na masaż poszczególnych mięśni przy pomocy rollera. Dzięki temu zniwelujemy ryzyko wystąpienia kontuzji i przyśpieszymy regenerację mięśni, przez co efekty naszych ćwiczeń będą szybsze i bardziej zauważalne. Kompletując swój domowy sprzęt do ćwiczeń warto także pamiętać o macie do ćwiczeń oraz innych zakupach mogących pomóc nam w zadbaniu o swoje ciało.

roller do masażu
fot. Pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here