Zbiornik IBC – bezpieczny transport cieczy

0
609
Zbiornik IBC

Transport produktów ciekłych nie należy do łatwych spraw. Przewożone płyny muszą być dobrze zabezpieczone, aby podczas transportu nie wyciekły. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór zbiorników IBC.

Zbiornik IBC – co to takiego jest?

Kontener IBC inaczej nazywany także paletopojemnikiem lub zbiornikiem IBC służy do transportu substancji płynnych. Jest to skrzynia wykonana ze specjalnego plastiku, który umożliwia bezpieczne przewożenie różnego rodzaju płynnych substancji.

Skrót IBC pochodzi z języka angielskiego „Intermediate Bulk Container”. Zbiornik IBC jest pojemnikiem, w którym mogą być przechowywane również płyny szkodliwe, takie jak kwas czy alkohol.

Paletopojemnik – zalety

Kontenery IBC dostępne są o różnej pojemności, a największe z nich mają nawet 1000 litrów. Substancje płynne wlewa się od góry, a cały pojemnik jest zabezpieczony dodatkowo stalowym koszem, który chroni pojemnik przed uszkodzeniem. Kontener IBC jest doskonałym zbiornikiem, w którym można także magazynować płyny.

Zbiornik IBC jest tak skonstruowany, aby można było ustawiać jeden na drugim, co pozwala oszczędzić sporo miejsca w magazynie czy podczas transportu. Są one także łatwe do przenoszenia. Paletopojemnik wykonane są z przeźroczystego materiału, dzięki czemu można cały czas monitorować poziom płynów wewnątrz.

Zbiornik IBC – bezpieczne przechowywanie i transport cieczy

Kontenery IBC są niezwykle funkcjonalne. Obsługa ich jest banalnie prosta, co powoduje, że można je szybko napełnić i przenieść we właściwe miejsce. Konstrukcja została zaprojektowana z myślą o oszczędności miejsca.

W zbiornikach IBC można przechowywać wodę, alkohol czy chemikalia. Kontenery są w pełni bezpieczne zarówno dla płynów magazynowanych wewnątrz, jak i dla człowieka. Należy oczywiście używać ich zgodnie z zaleceniami producenta. Na każdym zbiorniku znajdują się odpowiednie oznaczenia i certyfikaty, które świadczą o tym, że kontenery mogą być używane na terenie Polski i spełniają one wymagania stawiane przez międzynarodowe instytucje dopuszczające tego typu produkty do obrotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here