Nasiona hybrydowe marihuany – porady zakupowe dla kolekcjonerów

0
604
Nasiona

Odmiany hybrydowe to dla wielu początkujących kolekcjonerów nasion temat nieznany. Nie do końca zdają sobie sprawę w czym tkwi różnica pomiędzy odmianami zwykłymi a ich hybrydowymi odpowiednikami. Tymczasem znajomość rynku hybryd konopnych jest niezwykle pomocna w trakcie tworzenia własnej kolekcji ziarenek. Poniżej przedstawiamy ten temat w telegraficznym skrócie, wskazując na najważniejsze sprawy związane z zakupem hybrydy. Podpowiadamy czym są, jak powstają oraz dlaczego wielu kolekcjonerów tak chętnie sięga po nasionka-krzyżówki w celu rozbudowania swojej kolekcji i uczynienia jej jeszcze bardziej atrakcyjną. 

Marihuana i jej rozmaite odmiany 

Każdy odbiorca i użytkownik nasion kolekcjonerskich zdaje sobie sprawę, jak rozbudowaną rodzinę tworzą konopie. Wbrew pozorom, występuję one nie w jednej, ale w setkach różnych odmian (a być może nawet w tysiącach). Poszczególne rośliny mogą różnić się rozmaitymi właściwościami – w tym także ich uposażeniem genetycznym, które determinuje czy będzie to indica, sativa czy też połączenie ich obu. Przyglądając się ziarenkom marihuany z bliska, możesz nie zauważyć żadnych znaczących różnic: niemal wszystkie mają podobny kształt, rozmiar, kolor oraz strukturę powierzchni. Jednak w ich wnętrzu skrywać się może zupełnie unikatowy program rozwoju, stanowiący o genetycznej wartości danego nasiona. 

W skrócie można powiedzieć, że odmiany marihuany odpowiadają podziałowi psów na różne rasy. Przykładowo, buldog francuski i border collie wyglądają na tyle odmiennie, że można by je przyporządkować do odmiennego gatunku zwierząt. W przypadku marihuany, poszczególne odmiany mogą różnić się rozmaitymi parametrami – jak choćby wielkością, rozpiętością, kształtem listków, wrażliwością na wpływ promieni świetlnych. Podobnie jak w przypadku psów, zróżnicowanie genetyczne konopi jest wynikiem celowej i świadomej selekcji wyjściowych odmian rosnących dziko. Mimo to, wszystkie spotykane dziś wersje marihuany to egzemplarze tej samej rośliny. 

Odmiany hybrydowe – jak kupować, by trafić? 

Nasiona odmian hybrydowych są chętnie wybierane przez różnych kolekcjonerów. Ich zaletą jest fakt połączenia genów odmian sativa oraz indica. Podział ten dotyczy potencjału genetycznego danej odmiany, w której mogą dominować cechy sativy lub indici. W przypadku hybryd dane ziarenko powstało w wyniku połączenia roślin pochodzących z obu typów odmian. Do stworzenia szczepu hybrydowego wykorzystuje się wyselekcjonowane odmiany „rodzicielskie”, które są krzyżowane pod nadzorem i w warunkach kontrolowanych. Najczęściej, odbywa się to w hodowlach zamkniętych (indoorowych), gwarantujących maksymalne bezpieczeństwo i pełną kontrolę nad przebiegiem procesu zapylania.

Hybrydy to zarówno nasiona feminizowane jak i ziarenka nie poddane selekcji genetyczno-płciowej. Ponadto, hybrydy są dostępne w wersji automatycznej oraz zwykłej. Ponieważ tworzenie hybryd jest jednym z najpopularniejszych sposobów uzyskiwania nowych odmian, seedbanki są pełne nasion o takim właśnie profilu genetycznym. Z każdym rokiem przybywa także nowych, eksperymentalnych i progresywnych krzyżówek, które mogą urozmaicić Twój zbiór, czyniąc go wyjątkowym i niepowtarzalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here