Zastosowanie palet z tworzywa

0
484
Zastosowanie palet z tworzywa

Wiele firm produkcyjnych opiera działanie swoich magazynów na wykorzystaniu palet. Umożliwiają one jednoczesne transportowanie większej ilości produktów. Nic więc dziwnego, że drewniane palety towarzyszą firmom od lat. Jednak ostatnio zaczynają być zastępowane przez nowsze rozwiązanie.

Palety z tworzyw sztucznych

Na rynku coraz częściej znaleźć można palety z tworzywa. Posiadają one wiele cech, które przemawiają za ich użytkowaniem. Nic więc dziwnego, że stają się coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem.

Palety z tworzyw sztucznych posiadają szerokie zastosowanie. Mogą być wykorzystywane zarówno do przewożenia towarów wewnątrz magazynu, jak i do transportowania produktów do klienta. W zależności od wybranego modelu takiej palety będzie ona posiadała określoną wytrzymałość.

Producent palet

Niejednokrotnie zdarza się, że producent palet plastikowych posiada w swojej ofercie szeroki wybór tego produktu. Niektóre palety z tworzywa mogą być dopuszczone do kontaktu z żywnością. Nic więc dziwnego, że są one coraz chętniej wykorzystywane w przemyśle spożywczym.

Konkurencja na rynku paletowym jest dość duża. Nic więc dziwnego, że każdy producent palet plastikowych dokłada wszelkich starań, by oferować produkt najwyższej jakości. Palety wykonane z dobrej jakości produktów cechują się niebywałą odpornością na promienie UV oraz na warunki atmosferyczne.

Zalety plastikowych palet

Palety drewniane są wykorzystywane w przemyśle od lat. Posiadają jednak sporo wad, których nie mają Palety z tworzywa sztucznego. Plastikowe palety są przede wszystkim o wiele lżejsze od swoich drewnianych odpowiedników. Dlatego znakomicie sprawdzają się w małych magazynach, gdzie mogą być piętnowane ręcznie.

Dużą zaletą palet z tworzywa sztucznego jest to, że nie absorbują one wody. Oznacza to, że mogą być regularnie czyszczone. Jest to szczególnie ważne w przypadku kontaktu z żywnością. Regularne czyszczenie palet umożliwia ich dłuższy czas eksploatacji, co przekłada się bezpośrednio na obniżenie kosztów.

Często zdarza się, że palety z tworzywa sztucznego są droższe od tych drewnianych, jednak dłuższy czas eksploatacji skutecznie niweluje tę różnicę.

Palety od dawna wykorzystywane są zarówno w produkcji przemysłowej, jak i w transporcie. Umożliwiają one jednoczesny transport większej ilości produktów jednocześnie. Nic więc dziwnego w tym, że na rynku pojawia się coraz więcej rodzajów palet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here