Dlaczego warto wybrać płytki ceramiczne imitujące drewno, a nie naturalne deski?

0
453
płytki ceramiczne imitujące drewno

Płytki ceramiczne to bardzo popularny wybór do wielu pomieszczeń, w szczególności tych, które odznaczają się wysoką wilgotnością powietrza. Właśnie tam zastosowana glazura jest w stanie znieść nawet najbardziej wymagające warunki i bardzo intensywną eksploatację. I choć w pierwszej chwili z pewnością każdy z nas myśli o łazience, tak naprawdę płytki możemy zastosować też w wielu innych pomieszczeniach.

Płytki drewnopodobne do salonu i sypialni

Decydując się na nowoczesny wystrój salonu i sypialni, z całą pewnością możemy postawić właśnie na płytki ceramiczne, które będą unikalną odmianą od zazwyczaj używanych paneli i desek drewnianych. Dlaczego w ogóle warto na nie postawić zamiast tych tradycyjnych rozwiązań przedstawimy w dalszej części artykułu.

ALe po jakie płytki sięgnąć do salonu czy sypialni? Naszym zdaniem najlepszy wybór to oczywiście płytki panelopodobne (inaczej zwane też drewnopodobnymi). Są to wyjątkowe płytki ceramiczne, które utrzymane zostały w brązowych tonacjach i ozdobione charakterystycznym dla drewna usłojeniem. Dzięki temu w doskonały sposób mogą naśladować naturalne materiały i zachwycają swoim wyglądem. Co ważne, pięknie komponują się z różnymi kolorami ścian i meblami, a szeroki wybór imitowanych rodzajów drewna pozwala stworzyć dokładnie takie wnętrze, jakie możemy sobie wymarzyć.

Dlaczego w ogóle warto wybrać płytki zamiast prawdziwego drewna?

Płytki ceramiczne są doskonałym wyborem dla każdego, komu w szczególności zależy na odpornym pokryciu podłogi. Odznaczają się wysoką wytrzymałością mechaniczną na ścieranie powierzchni, ale też na inne uszkodzenia, takie jak zarysowania, pęknięcia czy stłuczenia. Dlatego mogą znacznie lepiej niż panele drewniane sprawdzać się w wysoko użytkowanych pomieszczeniach i przestrzeniach publicznych.

Jak już zostało wspomniane, płytki ceramiczne doskonale sprawdzają się również w miejscach o dużym stopniu wilgoci. Dlatego mogą być intrygującą alternatywą na pokrycie tarasu, dzięki czemu będą świetnie imitować modne teraz tarasy drewniane. Jednocześnie dzięki swoim właściwościom sprawdzą się lepiej w kontakcie z deszczem i śniegiem, które nieuchronnie się na nich znajdą.

Bez konserwacji i z łatwym czyszczeniem

Nikt z nas nie lubi nadmiernie długo sprzątać ani pielęgnować powierzchni. Naturalne drewno wymaga od nas wszystkich tych zabiegów: uważnego czyszczenia z użyciem stosunkowo łagodnych środków, a także okresowej konserwacji. Płytki ceramiczne niczego takiego nie wymagają, dzięki czemu możemy być pewni, że nawet w domach, w których nie ma czasu na nadmierną pielęgnację powierzchni, zawsze będą się prezentować idealnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here