Rodzaje mat do akupresury – jaką matę wybrać?

0
1738
mata do akupresury
fot. Pexels.com

Wybór odpowiedniej maty do akupresury wcale nie jest prosty. Na rynku znajdziemy wiele modeli różniących się jakością wykonania, materiałem i sposobem ułożenia kolców. Nasz wybór przełoży się nie tylko na stopień intensywności masażu, ale również skalę odczuwanego bólu. Jeśli zależy nam na wyborze doskonałym, warto zaznajomić się typami poszczególnych mat do akupresury i dowiedzieć się nieco więcej o dzielących je różnicach.

Mata do akupresury to świetna inwestycja!

Jeśli wciąż wahasz się, czy warto wydawać pieniądze na „matę z kolcami”, to zachęcam Cię do przeczytania krótkiego artykułu poświęconego matom do akupresury. Ta licząca ponad dwa tysiące lat metoda leczenia jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów łagodzenia bólu mięśni i stawów, a także bólu brzucha czy głowy. Kilka minut na macie do akupresury sprawi, że zapomnisz o uciążliwej bezsenności i znacząco poprawisz swoje samopoczucie. Co więcej, to doskonały prezent na każdą okazję – taka mata przyda się po prostu każdemu.

Jaki rodzaj maty do akupresury wybrać?

Skoro już decyzja o zakupie została podjęta, to najwyższy czas skupić się na wyborze odpowiedniego modelu. Mata do akupresury działa obszernie, rozmasowując stopniowo całe ciało. Pod wpływem punktowego nacisku wielu miejsc jednocześnie, kolce stymulują układ nerwowy całkowicie rozluźniając spięte mięśnie (sprawdza się zwłaszcza po intensywnym treningu). Poprawia się krążenie krwi, organizm jest lepiej dotleniony, a dolegliwości bólowe znikają lub znacząco łagodnieją.

Efekt kuracji matą do akupresury zależy w dużej mierze od wybranego przez nas modelu. Na rynku znajdziemy zarówno maty z kolcami z antyalergicznego tworzywa sztucznego, jak i maty z metalowymi kolcami przypominającymi igły. Wybór na tym polu determinowany jest przede wszystkim jakością wykonania oraz naszą odpornością na ból. Gęściej rozłożone kolce o większej powierzchni nie będą wywierały takiego nacisku na ciało, jak chociażby maty z metalowymi kolcami. W rezultacie, skala bólu będzie mniejsza, a sam masaż znacznie łagodniejszy.

mata do akupresury
fot. Pexels.com

Mata z metalowymi kolcami od Lyapko

Ten rodzaj maty do akupresury charakteryzuje się wykorzystaniem metalowym kolców, będących w rzeczywistości igłami o stępionych końcach. Mata – w zależności od rozmiaru – składa się z kilkuset do nawet kilkuset tysięcy igieł, które dzięki swojej konstrukcji nie ranią skóry, ale dają znacznie mocniejszy nacisk na masowane miejsce.

Igły są wyprodukowane z metali takich jak miedź, cynk, żelazo czy srebro. Są więc całkowicie bezpieczne dla ciała, a jednocześnie wpływają korzystnie na cały organizm. Po kilkunastu minutach masażu nie tylko złagodzisz uciążliwy ból, ale także porządnie się zrelaksujesz. Dużych rozmiarów maty nadadzą się do rozmasowywania większych obszarów ciała, takich jak plecy czy brzuch. Mniejsze warianty posłużą do masażu karku, odcinka lędźwiowego oraz łydek i stóp. Dobrze jest stosować je naprzemiennie, aby równomiernie rozmasowywać mięśnie na całym ciele.

Ten rodzaj maty zaleca się także osobom, pragnących ujędrnić skórę poprzez pobudzenie układu krążenia. Lepiej ukrwiona skóra będzie bowiem dotleniona i bardziej elastyczna, co bezpośrednio wpłynie na jej wygląd i zdrowie.

Mata z kolcami typu ABS od Iplikator

Na rynku znajdziemy też maty wykonane z bawełny, wyposażone w kolce z tworzywa ABS. Stosuje się je do łagodniejszego i bardziej punktowego masażu ciężej dostępnych miejsc. Można na przykład wykorzystać taką matę jako poduszkę i zrelaksować się kładąc na niej spiętą szyję. Szczególnie polecane są modele od producenta Iplikator, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i różnorodnością dostępnych wariantów.

Maty do akupresury FlowerMAT – ekologia na pierwszym miejscu

Dla osób ceniących ekologię dobrą alternatywą może być mata od FlowerMAT. Została ona wykonana z pełni naturalnych materiałów, w tym: z lnu, włókna kokosowego i gryki. Kolce zaś zaprojektowano na bazie tworzywa H.I.P.S.

Producent do swojego produktu dołącza także lnianą torbę na ramię, dzięki której nie musimy się martwić o komfortowy transport swojej maty w inne miejsce. Jest ona też większa od mat oferowanych przez konkurencję, przez co sprawdza się świetnie w rozmasowywaniu dużych obszarów ciała.

mata do akupresury
fot. Pexels.com

Jeśli z jakiegoś powodu mata do akupresury wydaje Ci się niewłaściwym wyborem, to dobrą alternatywą jest roller do masażu. Jednak podobnie jak w przypadku zakupu maty, tak i tutaj wybór odpowiedniego modelu również może sprawić kłopoty.

Sprawdź także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here