Jak wybrać rodzaj wypełnienia w kołdrze?

0
328
Jak wybrać rodzaj wypełnienia w kołdrze

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć kołdry z dość zróżnicowanymi rodzajami wypełnień. Wiele osób zastanawia się, które z nich najlepiej wybrać. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z korzystnymi właściwościami poszczególnych rodzajów wypełnień.

Wypełnienie z puchu

Wśród różnych rodzajów wypełnień w kołdrach można przede wszystkim wymienić wypełnienie z puchu. Kołdry tego rodzaju są dość lekkie oraz stanowią doskonałą ochronę przed chłodem. Dlatego z powodzeniem można korzystać z nich przez cały rok, a w szczególności podczas zimy. Kołdry antyalergiczne stworzone z takim wypełnieniem jak puch nie przyciągają roztoczy oraz kurzu. Dzięki temu są w pełni bezpieczne dla dzieci, a także alergików oraz osób uczulonych na kurz.

Wypełnienie z pierza

Popularne w obecnych czasach kołdry mogą mieć także wypełnienie z pierza, co również jest dość częstym wyborem. Kołdry z pierza mają bardzo podobne właściwości do kołder z puchu. Jednak są one nieco cięższe oraz mają gorsze działanie termoizolacyjne. Pierze jest bardzo uniwersalnym materiałem, dlatego mogą z niego powstawać kołdry na cały rok, zarówno letnie, jak i zimowe, a nawet całoroczne.

Wypełnienie z jedwabiu

Kołdra antyalergiczna to także produkt, który ma wypełnienie z jedwabiu. Jedwab to materiał, który nie przyciąga kurzu i roztoczy, dlatego idealnie sprawdzi się wśród alergików. Kołdry antyalergiczne tego rodzaju mają właściwości antystatyczne oraz są bardzo przyjemne w dotyku. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że kołdry stworzone z tego rodzaju materiałów są nieco droższe niż standardowe i nie są najczęstszym wyborem klientów.

Wypełnienie z poliestru

Kołdra antyalergiczna może mieć także wypełnienie z poliestru, co jest bardzo popularnym aktualnie rozwiązaniem. Kołdry z włóknami poliestrowymi są niezwykle miękkie oraz elastyczne, dlatego są bardzo komfortowe podczas codziennego użytkowania. Są także dość lekkie i mają właściwości antystatyczne, dzięki czemu nie przyciągają kurzu oraz roztoczy, co ma szczególne znaczenie w przypadku alergików oraz osób uczulonych na kurz. Włókna poliestrowe najczęściej wykorzystywane są w kołdrach przeznaczonych do używania podczas lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here